Crazy-Lean


Amiben segítséget nyújthatunk:

- egyedi szerszámtartó polcok (mágneses, akasztós)
- takarítóeszköz standok
- egyedi információs táblák
- festő sablonok igény szerint
- színjelző rendszerek (színkódos árú jelölés)
- padlójelölés, (piktogrammok, lábnyomok)
- tároló azonosítás
- mágneses keretek
- mobil prezentációs eszközök
- szerszámfiók rendszerezők
- egyedi hibajelző táblák
- érintőképernyős multimédiás pultok
- forgalom jelző és irányító táblák
- anyagáram jelölés (nyilak, táblák)
- polcjelölés, (mágneses, öntapós, műanyag)
- visual management a vállalatirányításhoz
- kanban táblák

Amiért minket válasszon!

Saját géppark:
- ipari 5D vízvágó 1500x3000mm (37KW-s)
- CO gravírozó és vágó lézergép 600x600mm
- felsőmaró CNC 800x1200mm
- szublimációs rendszerek
- habvágó gép 1000x1000mm
- ... és az ezeket kiszolgáló gépek
- Fiber jelölő lézer
- ipari fóliavágó plotter
- digitális kültéri nyomtató
- SRA3 Color digitális nyomdagép
- lapszabász gép

Szakmai referenciák és kereskedelmi kapcsolatok:

- 20 éves múltú cég teljes tapasztalata
- szakmai tudás és a fejlődés akarata
- megbízható szakértő kollegák
- telephely és biztos elérhetőség

Miért LEAN?
A LEAN menedzsment célja a veszteségek minimálisra csökkentése, illetve az ember tisztelete.

A módszer célja, hogy minél rendezettebb, átláthatóbb munkakörnyezetet alakítsunk ki a veszteségmentes, hatékony munkavégzés érdekében.

Felépítése és lényege:

Szelektálás: A szükséges és szükségtelen dolgok szétválasztása. Ha valamire szükségünk van, tartsuk meg; ha nincs rá szükségünk, szabaduljunk meg tőle. Ha eltávolítjuk a felesleges tárgyat (pl. egy felesleges szerszámot)

Elrendezés: Az eszközök, anyagok elhelyezkedésének prioritásalapú meghatározása. Mindennek legyen pontosan kijelölt helye, amely a használat gyakoriságától függő távolságban helyezkedjen el a használat helyétől. Ahol csak lehet, tüntessük fel a szükséges mennyiségeket. Tegyük ezt úgy, hogy egyben megakadályozzuk a maximális mennyiségnél több anyag szabályos tárolását. Ugyancsak a második S-hez tartozik a gyár területének egyértelmű felosztása és színek segítségével való azonosítása (pl. közlekedési utak, veszélyes helyek, pihenőterületek stb.)

Takarítás: A rendszeres takarítás során győződjünk meg róla, hogy nincsenek rendellenességek a területen. A cél, hogy ez a művelet a napi rutin részévé váljon, így minden műszak végén 5 perc elég legyen rá.

Standardizálás: (Az első 3S megszilárdítása, standardizálása. Meg kell határoznunk a legjobb módszert, és be kell tartatnunk azt. A seiketsu arra bátorít, hogy kreatívan gondolkodva változtassuk meg azokat a folyamatokat, amelyek a hosszú évek alatt megszokássá váltak. Láthatóvá kell tenni a standardtól való eltérést a vizuális irányítás segítségével.)

Fenntartás: (A meglévő fejlesztések napi szintű, gyakorlati használata, a folyamatos fejlesztés fenntartása. A cél, hogy az 5S fenntartása beépüljön a napi teendők közé, szokásunkká váljon.

Andon: A vizuális irányítás eszköze a termelés állapotával kapcsolatos információk jelzésére. Olyan (általában elektronikus) eszköz, amely legtöbbször színekkel jelzi a műveletek állapotát, hogy probléma esetén lehetővé tegye a mielőbbi beavatkozást. Az andon működhet automatikusan is (pl. szerszámtörés esetén), de működésbe hozhatja az operátor is (pl. minőségi probléma vagy géphiba észlelésekor). Az andont úgy kell elhelyezni, hogy a beavatkozó dolgozó jól láthassa. Az észlelést a fényjelzés mellett hangjelzés is elősegítheti. Itt már nem lámpákat alkalmazunk, hanem általában egy monitort, amelyen az összes szükséges információt egyszerre meg lehet jeleníteni. Típusai: jelző, figyelmeztető, működést jelző, előrehaladást jelző

Kanban: A JIT-termelés megvalósításának és irányításának alapvető eszköze. Megjelenését tekintve sokféle lehet, de általában kártyákat használunk erre a célra (előfordul még golflabda, műanyag korong vagy akár elektronikus jelzés formájában is). A könnyű előállíthatóság, jó felismerhetőség és tartósság jegyében a kártyákat színes nyomtatón készítjük, majd lamináljuk. A kanban elsődleges funkciója utasítás a termelésre vagy anyagmozgatásra. A rajta lévő információk megmutatják, hogy miből mennyit kell mozgatni, a kanban feltűnése pedig az időzítést is megadja. Használatával elkerülhető a túltermelés, és könnyen felismerhető a szabálytalan termelési sebesség. 

Vizuális irányítás: A termelési és anyagmozgatási folyamatokban lévő veszteségek láthatóvá tétele. Használatával bárki könnyen eldöntheti, hogy a folyamatok rendben zajlanak-e, ezért a vizuális irányítás fontos segítség a veszteségek felderítésében. Ez az eszköz a napi munkában is nélkülözhetetlen, hiszen általa fontos információkat nyerhetünk a termelés aktuális állapotáról (előrehaladás, késés, anyaghiány, géphibák, készletek állapota stb.). Hatékony eszköze továbbá a termelési rendszer fejlesztésének, hiszen segít a problémák felismerésében. A felszínre került problémákra minden esetben megoldásokat kell találni. A vizuális irányítás alkalmazásának első lépése az 5S teljes körű bevezetése. A lean termelésirányító eszközeinek fontos kritériuma, hogy megfeleljen a vizuális irányítás alapelveinek, azaz bárki által könnyen értelmezhető, jól látható információkat nyújtson a termelés állapotáról.